Athens

Афіни – столиця Греції

– місто дивовижної долі, живе свідчення вищих досягнень людської культури. Пам’ятники та визначні місця Афін – свідоцтва неоціненного внеску його блискучої цивілізації з понад 6000-річною історією в світову культуру.

Athens

Знайомство з Афінами, звичайно, починається з Акрополя і його перлини – Парфенона. Слово «акрополь» перекладається з грецької як «верхній місто», «знаходиться на височині». Акрополів будувалися в усіх містах древньої Еллади для захисту населення від навал ворогів. Але афінський Акрополь після того, як на його території царем Афін Періклом були побудовані храми, монументальні ворота, театри і найдосконаліший пам’ятник світової культури – Парфенон, став символом не тільки Афін, Греції, а й людського генія. Сьогодні афінський Акрополь стоїть на другому місці в списку 962 пам’яток Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО за свою унікальність і красу, значно залишивши позаду єдине зі збережених чудес світу – єгипетські піраміди.

Найбільше творіння людського генія – храм Парфенон, був побудований на честь богині Афіни Діви (звідси і назва Парфенос) за проектом і під керівництвом великого грецького архітектора і скульптора Фідія. Фриз храму з сюжетами і сценами з грецьких міфів і Троянської війни спочивав на величних колонах 10-метрової висоти доричного стилю. У конструкції храму були дотримані правила «золотого перетину», яке допомагало створити ідеальне зорове враження. Усередині храму, в центрі, стояла знаменита статуя Афіни, виконана із золота і слонової кістки, з маленькою скульптурою богині Ніки в правій руці.

На території Акрополя і біля нього знаходяться найбільші шедеври світової архітектури: храм Ерехтейон з його знаменитими Каріатидами, Пропилеи – критий мармуровий вхід в Акрополь з п’ятьма проходами в центрі, невеликими шестиколонними залами і крилами-портиками з боків, храм Безкрилої Ніки, залишки храму Гекатомпедон з збереглася поруч з ним могилою Кекропа – першого царя Аттики, пагорб Ареопаг, пагорб Пніка, театр Діоніса і одеон Геродота аттичного. З Акрополя і пагорба Ареопаг відкривається чудовий вид на місто і пагорб – БЛИЗНЮК Акрополя – Лікавітос з білосніжною церквою Св. Георгія на його вершині.

Athens

Далі вас чекає автобусний тур по місту – знайомство з історією міста, втіленої в його пам’ятках. Біломармуровий стадіон Панафінаікос. Колись на його місці знаходився ще давніший стадіон IV ст. до н.е. У 1896 році з ініціативи лорда П’єра Кубертена на цьому стадіоні були проведені перші Олімпійські ігри вже нашого часу. Майже під стінами Акрополя розташовані стародавні театри Діоніса, побудованого греками в VI ст. до н.е., і Геродота Аттійского, побудованого римлянами у II ст до н.е. Обидва театри діють, тут постійно проходять театральні вистави і концерти. Один з найкраще збережених храмів Давньої Еллади – храм бога вогню і покровителя ремесел Гефеста і богині Афіни, теж знаходиться під самим Акрополем. Інша його назва – Тесейон. Так храм називають тому, що він прикрашений сюжетами з життя міфічного Тесея – легендарного царя Афін. Старе місто і нові Афіни розділяє Арка Адріана, побудована в II ст. до н.е. Для скріплення цільних шматків мармуру, з яких вона складається, використовувалися тільки спеціальні скоби, без застосування цементу або інших сумішей.

Далі, перед вами постануть неокласична будівля Парламенту Греції (колишній королівський палац) і солдати національної гвардії, що несуть почесну варту біля могили Невідомого солдата перед ним. У вас буде можливість спостерігати вражаючу сцену зміни варти, яка відбувається щогодини, і сфотографуватися поруч з дужими красенями – Евзони, одягненими в національний одяг: червоні берети з пензликом, вишиті вручну короткі червоні жилети, пишну коротку спідницю – фустанелла, білі рейтузи і царухи (дерев’яні сабо з бубонами, вага кожного з яких – 2,5 кг). Ви зможете помилуватися величними будівлями неокласичного стилю: Афінського університету, Національної бібліотеки, Заппеона, побудованими в XIX столітті.

У вільний час Ви можете насолодитися тишею і красою чудового Національного саду за будинком Парламенту і погодувати разом з жителями Афін качок, які живуть в ставках саду, а також відвідати храм Зевса Олімпійського.

Завершується екскурсія відвідуванням найбільшого колись храму в древніх Афінах – храму Зевса Олімпійського, побудованого в VI ст. до н.е.
Храм Зевса Олімпійського, також відомий як Олімпіон, являє собою древній храм, в центрі Афін. Його будівництво почалося в шостому столітті до нашої ери, але не було завершено до царювання імператора Адріана (2 століття нашої ери). У період еллінізму і римський періоди він був найбільшим храмом в Греції. Його довжина становить 96 метрів, а його східні і західні фасади рівні 40 метрам. Це був монументальний і дійсно вражаючий храм царя богів Зевса. Він мав 104 17-ти метрові коринфские колони, але тільки 15 з них залишилися стояти до наших днів, 16-а колона впала на землю під час шторму 1852 року, і лежить там до сих пір. Найімовірніше, храм був зруйнований в середні століття, внаслідок землетрусів, а так же розібраний на будівельні матеріали.
Сьогодні храм, разом з тими, що оточують його руїнами інших стародавніх споруд, є історичною пам’яткою, охоронюваною Міністерством Внутрішніх справ Греції.

Афіни

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *